HasanSisman1939 yılında kurulan ve günümüzde birçok sektörde faaliyet gösteren Hassan Group, Şiteks Şişmanlar, Şiteks Dış Ticaret, Hassan, Haspaş, Teksis, Telasis, Catsis , Pelsan, Aksis, Merkas olmak üzere 10 ayrı şirketten oluşmaktadır.

 

Hassan Group’un ilk şirketi ve sektörün ilk üreticisi olma özelliğini taşıyan Şiteks, faaliyetini üretim olarak Tekirdağ Saray’da 30.000 metrekarelik kapalı ve 40.000 m2’lik açık alanda sürdürürken şirketin merkez ofisi Istanbul’daki Tekstilkent İş Merkezi’nde yer almaktadır.

 

Şiteks ürün yelpazesi olarak otomotiv, beyaz eşya, mobilya-yatak ve inşaat sektörlerinin keçe ihtiyacını karşılamaktadır. Orijinal hammaddelerin yanı sıra, üstün bir çevrecilik anlayışı ile yapılanan fabrika, tekstil artıklarını modern makinelerde ayrıştırarak değerlendirir. Böylece Türk ekonomisine yaptıgı katkının yanısıra çevrenin korunmasına da yardımcı olur.

Yeni yatırımlarıyla Şiteks, Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük keçe üreticilerindendir. Şiteks keçe ve elyafları, Hassan Group’a bağlı bazı firmalarda da yarı mamul olarak kullanılmaktadır.

Tarihçe

1939 yılında Hasan Şişman tarafından temelleri atılan Hassan Group’un ilk firması olan Şiteks 1980 yılında Istanbul Küçükköy’de faaliyete başlamıştır. 2004 yılında temelleri atılan Tekirdağ/Saray’daki fabrikasına kurduğu yeni hatlarıyla büyüyen şirket 2010 yılında tüm hatlarını Tekirdağ/Saray’daki fabrikasına taşımış ve tüm üretim faaliyetlerini bir çatı altında toplamıştır. Bunu yaparken ayrıca Istanbul Tekstilkent’te yeni merkez ofisinin açılışını yapan firma aynı zamanda sadece kendi ürünlerini yurtdışına pazarlamak amacıyla Şiteks Dış Ticaret firmasını kurmuştur.